Vyhlášení výzvy: Technologie COVID-19

16.04.2020

Získejte dotaci až 50 % díky výzvě Technologie COVID-19.

V minulých dnech došlo k vyhlášení výzvy Technologie Covid-19 z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Výzva směřuje k podpoře malých a středních podniků. Umožňuje pořízení nových technologických zařízení a vybavení, která budou sloužit pro produkci materiálů, technologií a produktů z oblasti zdravotnických prostředků a prostředků osobní ochrany nebo likvidace infekčního odpadu pro přímý boj proti dalšímu šíření koronavirové infekce. Dotační titul umožňuje finacovat výrobu zdravotnických obličejových masek, respirátorů, zdravotnické dezinfekce, ochranných brýlí, diagnostických souprav či třeba plicních ventilátorů. 

Úspěšní žadatelé mohou získat podporu až 50 %. Minimální výše dotace je stanovena na 250 tis. Kč a maximální výše dotace je stanovena na 20 mil. Kč.

Mezi způsobobilé výdaje se řadí dlouhodobý hmotný majetek. Jedná se o výdaje na pořízení strojů a zařízení a provozních souborů, jejichž výsledkem bude produkce materiálů, technologií a produktů z oblasti zdravotnických prostředků a osobních ochranných prostředků nebo likvidace infekčního odpadu. Provozním souborem je souhrn strojů a zařízení včetně jejich montáží a inventáře investičního charakteru, který slouží k zajištění dílčího samostatného technologického nebo netechnologického procesu a je uváděn do provozu v souvislém čase.

Detailní rešerše vyhlášené výzvy k prostudování zde a zde.

Důležitá data

  • Vyhlášení výzvy: 15. 4. 2020
  • Příjem žádostí: 4. 5. 2020-5. 6. 2020 (AKTUALIZOVÁNO)

 

O nové výzvě se rozpovídal i jeden z našich expertů zde.

Více o nových nástrojích podpory souvisejících s pandemií COVID-19 zde.


Měli byste zájem získat dotaci? Zajímají Vás bližší informace? Neváhejte se obrátit na naše dotační experty, kteří Vám rádi poradí.

Odesílání...