Investice do obnovy kalamitních ploch

Dotace na odstraňování kalamitami poškozených lesních porostů. Financujte přípravu ploch po kalamitních těžbách před zalesněním, umělou obnovu sadbou a síjí na plochách po kalamitách či ochranu porostů.

Uzavřeno

Lze financovat:

  • Obnova, péče a výchova lesních porostů v souvislosti s následky kalamitních situací, kdy vznikly rozsáhlé plochy, na kterých je nutné zajistit obnovu lesních porostů

Podpora je zaměřena na obnovu lesních porostů po abiotických kalamitách, způsobených klimatickými a dalšími vlivy (např. bořivý vítr, mokrý sníh, námraza, požár, sucho), a vybranými škodlivými biotickými činiteli.

Podpora je poskytována na odstraňování kalamitami poškozených lesních porostů ve stáří do 40 let určených k rekonstrukci, přípravu ploch po kalamitních těžbách před zalesněním (např. odstranění vývratových koláčů, naorávání, zraňování, terénní úpravy, chemická příprava půdy), umělou obnovu sadbou a síjí na plochách po kalamitních těžbách a ochranu založených lesních porostů.

Výše podpory:

  • Míra podpory je 100 %
  • Maximální výše podpory je 40 mil. Kč (na projekt)
  • Minimální výše podpory je 75 tis. Kč (na projekt)
  • Maximánlví výše dotace na žadatele je 300 mil. Kč

Žadatel:

  • Vlastník, nájemce, pachtýř nebo vypůjčitel lesních pozemků
  • Sdružení s právní subjektivitou a spolek vlastníků, nájemců, pachtýřů nebo vypůjčitelů lesních pozemků

Kde je možné projekt realizovat?

Česko, mimo hl. m. Prahu

Možnosti financování

Pro více informací o možnostech financování UniCredit Leasing nám neváhejte zanechat váš kontakt a my se vám co nejdříve ozveme. 

 

 

Kontakt

Základní informace

Do 12. 12. 2023

Příjem žádostí

Obnova lesních porostů

Na co lze čerpat

100 %, max. 40 mil. Kč

Kolik může projekt získat

Vlastník, nájemce, pachtýř...

Kdo může čerpat

Nevíte si rady s výběrem dotací?

Neváhejte se na nás obrátit. My Vám poradíme.

Dotace na odstraňování kalamitami poškozených lesních porostů. Financujte přípravu ploch po kalamitních těžbách před zalesněním, umělou obnovu sadbou a síjí na plochách po kalamitách či ochranu porostů.
Odesílání...