Zahájení činnosti mladého zemědělce

Dotace na zahájení činnosti mladého zemědělce.

Uzavřeno

Lze financovat:

Podpora realizace podnikatelského plánu k zahájení činnosti mladých zemědělců, v rámci které získají mladí zemědělci prostředky např. na nákup, výstavbu či rekonstrukci zemědělských nemovitostí, pořízení technologií, strojů, osiv, sadby, prostředků na ochranu rostlin, na investice pro zpracování vlastních produktů a jejich uvádění na trh, apod.

V rámci výběru projektů budou preferovány zejména projekty zaměřené na zpracování vlastní produkce, na vybrané druhy výroby a komodit, nebo komplexnější projekty.

Výše podpory: 

  • Základní sazba bude činit 1 500 000 Kč (cca 58 000 EUR) - částka, která pokryje 50 % stálých aktiv. V případě, že podnikatelský plán bude zahrnovat zpracování vlastní produkce, bude sazba činit 2 030 000 Kč (cca 78 000 EUR).

Žadatel:

  • Mladý začínající zemědělec - osoba, která dosáhla ke dni podání Žádosti o dotaci věku 18 let a zároveň k témuž dni není starší 40 let (nedosáhla věku 41 let), dosáhla minimální zemědělské kvalifikace, nebo za stanovených podmínek dosáhne, a zahajuje zemědělskou činnost poprvé jako vedoucí podniku.

Kde je možné projekt realizovat?

Česko, mimo hl. m. Prahu

Možnosti financování

Pro více informací o možnostech financování UniCredit Leasing nám neváhejte zanechat váš kontakt a my se vám co nejdříve ozveme. 

 

 

Kontakt

Základní informace

Do 12. 9. 2023

příjem žádostí

1 500 000 Kč / 2 030 000 Kč

kolik může projekt získat

Mladý začínající zemědělec

kdo může čerpat

Nevíte si rady s výběrem dotací?

Neváhejte se na nás obrátit. My Vám poradíme.

Dotace na zahájení činnosti mladého zemědělce.
Odesílání...