TA ČR: Dotace na výzkum a vývoj v oblasti digitalizace dopravy

03.05.2021

Podniky i výzkumné organizace mohou získat dotaci až 80 % na výzkum a vývoj věnující se digitalizaci dopravy.  

V dubnu byla vyhlášena další veřejná soutěž v programu od Technologické agentury ČR Doprava 2020+. Tentokrát se zaměřuje primárně na projekty aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací věnující se digitalizaci dopravy. Úspěšní žadatelé, kterými mohou být nejen podniky a výzkumné instituce, mohou získat dotaci až 80 %. Příjem žádostí je otevřen do poloviny června!

Na co lze získat podporu?

  • Podpořeny budou projekty aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.
  • Zvláštní důraz se klade na posílení spolupráce výzkumného, akademického a soukromého sektoru.
  • Prioritním výzkumným tématem pro tuto veřejnou soutěž je digitalizace dopravy (oblasti autonomní mobility, inteligentní mobility, ITS a kooperativních ITS a digitální a datové infrastruktury, které směřují k efektivnímu a bezpečnému rozvoji a využívání informačních a komunikačních technologií včetně využití umělé inteligence, 5G/6G, blockchainu, kvantových technologií, internetu věcí či cloudové infrastruktury a posilování principu interoperability).
  • Vítány jsou ale i návrhy projektů zaměřené na témata týkající se zvládání mimořádných událostí jako je současná pandemie COVID-19.

Chci zjistit více o této veřejné soutěži

Kdo může žádat o dotaci?

Podniky, výzkumné organizace, organizační složky státu, územně samosprávné celky

Kolik můžete získat?

Míra podpory je 25-100 % (vždy dle typu subjektu a kategorie činnosti). Celkem může být za projekt míra podpory max. 80 %. Maximální výše podpory na projekt je stanovena na 50 mil. Kč.

Důležitá data

  • Vyhlášení výzvy: 14.4. 2021
  • Příjem žádostí: 15. 4. 2021 – 16. 6. 2021

Chci zjistit více o této veřejné soutěži

Odesílání...