Odborné semináře s 3D tiskem

09.03.2020

Přijďte se podívat na budoucnost výroby v režii firmy Hewlett Packard.

Rádi bychom vás opět pozvali na praktické semináře věnující se 3D tisku. Ukážeme vám, jak se v Česku využívá 3D tisk nejen pro prototypování, ale zejména pro rychlý náběh ve výrobě. Zároveň vás seznámíme s vhodnými možnostmi financování 3D technologií.

Na co všechno se můžete těšit?

Parkování v areálu je zdarma. Registrujte se včas pomocí online formuláře a vyberte si termín. Délka nepřesáhne 90 minut. Místo setkání je ZDE.

Registrovat se můžete zde.

Proč 3D technologie?

3D tisk snižuje náklady při náběhu výroby tradičními postupy včetně vstřikování. Zároveň:

  • často potřebujete rychle začít vyrábět a nemůžete čekat na výrobu formy,
  • chcete měnit design výrobků a forma se vám při nižších sériích nevyplatí,
  • složité díly jsou velmi nákladné nebo je obráběním a vstřikováním nevyrobíte.

Jak financovat 3D technologie?

Využijte program podpory Inovace, který se zaměřuje na produktové, procesní, organizační a marketingové inovace. Způsobilými výdaji mohou být například stavby, technologie nebo software a data. Vyhlášení výzvy je plánováno na konec září 2020.

Dotaci na realizaci průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje bude možné získat díky výzvě programu Aplikace. Hlavními způsobilými výdaji jsou mzdové náklady a vyhlášení nové výzvy je plánováno na začátek září 2020.

Využít můžete také program podpory Potenciál, který umožňuje nákup výzkumného vybavení nutného pro založení či rozvoj centra průmyslového výzkumu. Vyhlášení výzvy v tomto programu je plánováno na září 2020.


Měli byste zájem získat dotaci? Zajímají Vás bližší informace? Neváhejte se obrátit na naše dotační experty, kteří Vám rádi poradí.

Odesílání...