Odborné semináře s 3D tiskem

9. 3. 2020

Přijďte se podívat na budoucnost výroby v režii firmy Hewlett Packard.

Odborné semináře s 3D tiskem

Rádi bychom vás opět pozvali na praktické semináře věnující se 3D tisku. Ukážeme vám, jak se v Česku využívá 3D tisk nejen pro prototypování, ale zejména pro rychlý náběh ve výrobě. Zároveň vás seznámíme s vhodnými možnostmi financování 3D technologií.

Na co všechno se můžete těšit?

Parkování v areálu je zdarma. Registrujte se včas pomocí online formuláře a vyberte si termín. Délka nepřesáhne 90 minut. Místo setkání je ZDE.

Registrovat se můžete zde.

Proč 3D technologie?

3D tisk snižuje náklady při náběhu výroby tradičními postupy včetně vstřikování. Zároveň:

  • často potřebujete rychle začít vyrábět a nemůžete čekat na výrobu formy,
  • chcete měnit design výrobků a forma se vám při nižších sériích nevyplatí,
  • složité díly jsou velmi nákladné nebo je obráběním a vstřikováním nevyrobíte.

Jak financovat 3D technologie?

Využijte program podpory Inovace, který se zaměřuje na produktové, procesní, organizační a marketingové inovace. Způsobilými výdaji mohou být například stavby, technologie nebo software a data. Vyhlášení výzvy je plánováno na konec září 2020.

Dotaci na realizaci průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje bude možné získat díky výzvě programu Aplikace. Hlavními způsobilými výdaji jsou mzdové náklady a vyhlášení nové výzvy je plánováno na začátek září 2020.

Využít můžete také program podpory Potenciál, který umožňuje nákup výzkumného vybavení nutného pro založení či rozvoj centra průmyslového výzkumu. Vyhlášení výzvy v tomto programu je plánováno na září 2020.


Měli byste zájem získat dotaci? Zajímají Vás bližší informace? Neváhejte se obrátit na naše dotační experty, kteří Vám rádi poradí.

Kontakt

Neplatný vstupNeplatný vstupNeplatný vstupNeplatný vstup