Důležité novinky z OP PIKu!

21.07.2020

Čerstvé novinky o změnách v posledních výzvách pro podnikatele.

Podle posledních informací dojde v na letošek plánovaných výzvách Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost k několika výrazným změnám. Zároveň se jedná o úplně poslední kolo výzev z tohoto Operačního programu! Pokud tedy chcete žádat o dotaci v této oblasti, začněte s přípravou projektu již nyní. Rádi Vám samozřejmě pomůžeme.

!!AKTUALIZOVÁNO: 12. 8. 2020!!

K jakým došlo změnám?

V minulých dnech jsme Vás informovali, že budou během září vyhlášeny tři oblíbené výzvy z programů podpory: Aplikace, Potenciál a Inovace. U všech došlo ke změnám! Ve výzvách Aplikace a Potenciál došlo k navýšení alokace:

  • Potenciál– z 1 mld. Kč na 1,1 mld. Kč
  • Aplikace – z 3,5 mld. Kč na 3,7 mld. Kč

 

V případě výzvy Inovace došlo ke změně termínu vyhlášení výzvy a ke snížení alokace - vyhlášení výzvy je nyní plánováno na 1. 9. 2020 a alokace dosahuje 1,5 mld. Kč.

Kromě změn ve finančních alokacích v rámci výzev a posunu termínů vyhlášení, došlo také k úplnému zrušení některých výzev uvedených v harmonogramu. Nebudou vyhlášeny výzvy z Programu podpory Nízkouhlíkové technologie ani z programů podpory Obnovitelné zdroje energie a Partnerství znalostního transferu.

Dále byly zrušeny také avizované výzvy z programů podpory Technologie pro začínající malé podniky, Marketing, Školící střediska a Nemovitosti.

Naopak byla do harmonogramu přidána nová výzva z Programu podpory Vysokorychlostní internet, která bude vyhlášena v druhé polovině listopadu.


Měli byste zájem získat dotaci? Zajímají Vás bližší informace? Neváhejte se obrátit na naše dotační experty, kteří Vám rádi poradí.

Náš tým 

Odesílání...