Důležité novinky z OP PIKu!

21. 7. 2020

Čerstvé novinky o změnách v posledních výzvách pro podnikatele.

Důležité novinky z OP PIKu!

Podle posledních informací dojde v na letošek plánovaných výzvách Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost k několika výrazným změnám. Zároveň se jedná o úplně poslední kolo výzev z tohoto Operačního programu! Pokud tedy chcete žádat o dotaci v této oblasti, začněte s přípravou projektu již nyní. Rádi Vám samozřejmě pomůžeme.

!!AKTUALIZOVÁNO: 12. 8. 2020!!

K jakým došlo změnám?

V minulých dnech jsme Vás informovali, že budou během září vyhlášeny tři oblíbené výzvy z programů podpory: Aplikace, Potenciál a Inovace. U všech došlo ke změnám! Ve výzvách Aplikace a Potenciál došlo k navýšení alokace:

  • Potenciál– z 1 mld. Kč na 1,1 mld. Kč
  • Aplikace – z 3,5 mld. Kč na 3,7 mld. Kč

 

V případě výzvy Inovace došlo ke změně termínu vyhlášení výzvy a ke snížení alokace - vyhlášení výzvy je nyní plánováno na 1. 9. 2020 a alokace dosahuje 1,5 mld. Kč.

Kromě změn ve finančních alokacích v rámci výzev a posunu termínů vyhlášení, došlo také k úplnému zrušení některých výzev uvedených v harmonogramu. Nebudou vyhlášeny výzvy z Programu podpory Nízkouhlíkové technologie ani z programů podpory Obnovitelné zdroje energie a Partnerství znalostního transferu.

Dále byly zrušeny také avizované výzvy z programů podpory Technologie pro začínající malé podniky, Marketing, Školící střediska a Nemovitosti.

Naopak byla do harmonogramu přidána nová výzva z Programu podpory Vysokorychlostní internet, která bude vyhlášena v druhé polovině listopadu.


Měli byste zájem získat dotaci? Zajímají Vás bližší informace? Neváhejte se obrátit na naše dotační experty, kteří Vám rádi poradí.

Náš tým 

Kontakt

Neplatný vstupNeplatný vstupNeplatný vstupNeplatný vstup