Čeká nás Dešťovka pro podnikatele?

28.09.2018

Pro příští rok bude s největší pravděpodobností připravena nová verze výzvy Dešťovka směřující k podnikatelům.

Doposud byla Dešťovka určena vlastníkům či stavebníkům rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě. Sucho, které zasáhlo území Česka během letošních prázdnin ukázalo, že dostupnost vody a šetrné hospodaření s ní budou jedním z hlavních témat nadcházejících let. Právě v této souvislosti se začalo diskutovat o možnosti vytvoření nového dotačního programu, který by směřoval k podnikatelským subjektům. I ty mohou být výrazně zasaženy nedostatkem vody či opatřeními snižujícími/omezujícími její spotřebu během období velkého sucha.

Zatím nejsou známy podrobnější informace, situaci nicméně sledujeme a v případě novinek Vás samozřejmě budeme informovat.

Stručné informace o aktuální dotační výzvě Dešťovka II

Příjem žádostí: probíhá od 7. 8. 2017 až do vyčerpání alokace

Výše dotace: od 55 tis. Kč do 105 tis. Kč (v závislosti na zvolené aktivitě)

Míra podpory: až 50 %

Podporované aktivity: akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady; akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady; využití přečištěné odpadní vody s možným využitím srážkové vody.

Manuál, jak požádat o dotaci krok za krokem najdete zde.


Zaujala Vás plánovaná výzva? Chtěli byste získat bližší informace? Neváhejte se obrátit na našeho dotačního specialistu v této oblasti Čestmíra Hrdinku (email: hrdinka@naviga4.cz, tel.: 720 976648)

Odesílání...