3D tisk ve firmách

16.09.2019

Právě nyní je k dispozici celá řada dotačních titulů, jejichž prostřednictvím lze financovat pořízení či pronájem 3D technologií ve Vaší firmě.

Aktuálně máte jedinečnou možnost získat dotaci z Evropské unie na podporu podnikání, výzkumu a vývoje. Využijte ji na pořízení nebo pronájem profesionální technologie 3D tisku pro malosériovou výrobu a rychlé prototypování.

3d tisk

Připravili jsme pro Vás i podrobné rešerše jednotlivých dotačních titulů:

Příklad z praxe: Výroba ortéz a končetinových protéz

Česka společnost věnující se vývoji, výrobě, prodeji a servisu v oblasti ortotiky a protetiky působí na českém trhu již přes dvacet let. Firma vyrábí ortotické díly a stavebnice pro tvorbu individuálních ortéz či stavbu končetinových protéz. V neposlední řadě se věnuje také výrobě diagnostických a výrobních zařízení pro ortotiku a protetiku.

Z malé rodinné firmy se za dobu své existence stala stabilní společnost střední velikosti. Během minulého roku se rozhodla zefektivnit výrobu a dosáhnout vyšší konkurenceschopnosti.

Jaký program podpory firma využila a na co?

Firma využila Program podpory InovaceOperačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Došlo k pořízení 3D tiskárny HP Multi Jet Fusion představující v současné době jedinou technologii, která umožňuje reálně konkurovat tradiční sériové výrobě plastových dílů. Multi Jet Fusion vychází z velice přesného a zároveň rychlého nanášení materiálu a roztoků a následné tepelné spojení. Díky zavedení nové tiskárny došlo ke zvýšení efektivnosti procesu výroby a poskytovaných služeb a současně byl výrazně zefektivněn vývoj nových i stávajících produktů. Zároveň se zlepšila technická a užitná hodnota produkovaných výrobků. Jelikož se jedná o podnik střední velikosti, měla společnost možnost získat dotaci ve výši 35 %. Celkem firma získala kolem 2,7 mil. Kč na pořízení 3D tiskárny.

Více informací o tiskárnách HP Jet Fusion najdete zde.

Chcete se dozvědět více?

Měli byste zájem o pořízení či pronajmutí 3D tiskárny, ale nevíte jak na to? Pak si nenechte ujít letošní Mezinárodní strojírenský veletrh, na kterém budeme mít stánek společně se společností 3Dees, a naši dotační experti Vám rádi poradí. Kromě odborných rad si budete moci prohlédnout některé z výrobků 3D tiskáren a samozřejmě i samotné tiskárny.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, kterého se každý rok účastní více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Zastoupeny jsou zde všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

Hlavním tématem letošního ročníku je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby (jeden z hlavních směrů inovačního procesu). Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

  • Kdy: 7.-11. 10. 2019

  • Kde: Výstaviště Brno


Měli byste zájem získat dotaci? Zajímají Vás bližší informace? Neváhejte se obrátit na naše dotační experty, kteří Vám rádi poradí.

Odesílání...