Vyhlášení výzvy: Proof of Concept

25.11.2019

Výzva podporující aktivity vedoucí k ověření aplikačního potenciálu nových výsledků výzkumu a vývoje.

26. listopadu 2019 byla vyhlášena další výzva z Programu Proof of Concept. Nenechte si ujít možnost získat dotaci až 70 %!

Kdo může žádat o dotaci?

Malé a střední podniky

Kolik můžete získat?

Na výzvu je prozatím alokováno 200 mil. Na jeden projekt je možné získat minimálně 300 tis. Kč a maximálně 5 mil. Kč pro aktivitu 3.1a (10 mil. Kč pro aktivitu 3.1b). Míra podpory se odvíjí od velikosti podniku a typu zvolené aktivity (35-70 %).

Na co lze získat dotaci?

Podpořeny budou aktivity směřující k ověření aplikačního potenciálu nových výsledků výzkumu a vývoje před jejich možným uplatněním v praxi. Dotaci lze tedy získat na aktivity související s ověřením proveditelnosti a komerčního potenciálu výzkumu a vývoje s cílem zavedení nového produktu či služby na trh. V takovém to případě musí být výstupem projektu studie proveditelnosti. Dále bude dotace poskytována na aktivity směřující k dopracování výzkumu a vývoje do finální fáze a k přípravě komercializace.

Podpořeny budou výdaje typu: náklady na vyslání vysoce kvalifikovaných pracovníků z organizace pro výzkum a šíření znalostí, náklady na získání a uznání patentů a dalších nehmotných aktiv, náklady přímo spojené s vytvořením studie proveditelnosti, náklady na poradenské a podpůrné služby v oblasti inovací.

Důležitá data

  • Vyhlášení výzvy: 26. 11. 2019
  • Příjem žádostí: 29. 11. 2019- 20. 3. 2020

Měli byste zájem získat dotaci? Zajímají Vás bližší informace? Neváhejte se obrátit na naše dotační experty, kteří Vám rádi poradí.

Odesílání...