3D tiskem proti koronaviru

07.04.2020

3D tisk pomáhá. Firma 3Dees se podílí na tisku respirátorů pro Česko.

Naše spřátelená firma 3Dees se podílí na tisku respirátorů pro Česko! V současné době koordinuje výrobu a montáž respirátorů, jejichž základní část (tělo polomasky s komponenty) je vytištěná na 3D tiskárně HP Jet Fusion.

Respirátory vyvinulo ČVÚT (konkrétně CIIRC) pod názvem RP95-3D jako ochrannou polomasku třídy FFP3 s vyměnitelnými externími filtry.

V první várce na konci března 3Dees předali celkem 600 kusů respirátorů a stále společně s řadou dobrovolníků, skautů a studentů 1. LF UK pracují na dalších dodávkách, které již dosahují tisíců kusů.

Aktuální informace najdete zde či třeba na jejich Facebooku. 

Proč 3D technologie?

3D tisk snižuje náklady při náběhu výroby tradičními postupy včetně vstřikování. Zároveň:

  • často potřebujete rychle začít vyrábět a nemůžete čekat na výrobu formy,
  • chcete měnit design výrobků a forma se vám při nižších sériích nevyplatí,
  • složité díly jsou velmi nákladné nebo je obráběním a vstřikováním nevyrobíte.

Jak financovat 3D technologie?

Využijte program podpory Inovace, který se zaměřuje na produktové, procesní, organizační a marketingové inovace. Způsobilými výdaji mohou být například stavby, technologie nebo software a data. Vyhlášení výzvy je plánováno na konec září 2020.

Dotaci na realizaci průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje bude možné získat díky výzvě programu Aplikace. Hlavními způsobilými výdaji jsou mzdové náklady a vyhlášení nové výzvy je plánováno na začátek září 2020.

Využít můžete také program podpory Potenciál, který umožňuje nákup výzkumného vybavení nutného pro založení či rozvoj centra průmyslového výzkumu. Vyhlášení výzvy v tomto programu je plánováno na září 2020.


Měli byste zájem získat dotaci? Zajímají Vás bližší informace? Neváhejte se obrátit na naše dotační experty, kteří Vám rádi poradí.

Odesílání...